Основну школу „Радован Ковачевић – Максим „ Лебане, 27.12.2018. године, посетио је председник општине Лебане Иван Богдановић.
Богдановић је разговарао са руководством установе и упознао се са тренутним стањем и објектима у којима се изводи настава. Након упознавања са актуелним дешавањима у школи, обиласка учионица и фискултурне сале истакао је да се у школи треба урадити доста тога, јер годинама уназад ништа није улагано и одржавано, овом приликом поклонио је колективу телевизор новије генерације и најавио улагање додатне помоћи и средстава који ће поспешити квалитет наставе набавком нове И.Т. опреме, која ће подићи квалитет наставе на виши ниво.
Како је председник општине истакао, да му је изузетна част и задовољство што је посетио школу у којој је и сам био ђак. Председник је рекао да ће ускоро бити уложена средства за унапређивање услова за практичну наставу и помоћ локалне самоуправе око отклањања постојећих проблема.