Пет медаља у Лебану

0

Четири такмичара из карате клуба „Радан“ из Лебана освојила су пет медаља на јучерашњем Првенству Србије у каратеу које је одржано у Лазаревцу.

Кристина Крстић у категорји „Полетарац“ освојила је две златне медаље, једну у катама и једну у појединачној борби, док је њена клупска другарица Анастасија Јовановић освојила бронзану медаљу, такође у катама.

У категорији младе спортске наде проглашени су Теодора Срећковић и Младен Крстић.

pet-medalja

На овом првенству учествовало је 3.470 такмичара из 240 клубова широм Србије, зато су из лебанског клуба посебно поносни на успех младих каратиста.

„Ово је велики успех, пре свега, за њих али такође и за клуб па и за општину Лебане јер су се директно пласирали на Светско првенство које ће се одржати октобра у Пољској. На тај начин промовисаће се и Лебане и зато смо захвални локалној самоуправи на челу са др Гораном Јањићем, на подршци и разумевању.

Награђени сигурни у себе, кажу, да до тада им остаје само да вредно раде и награде сигурно неће изостати као и са многих других такмичења до сада.